Pomniki przyrody w Bystrzycy Kłodzkiej.

Bogata w zabytki Bystrzyca Kłodzka jest jednym z najpiękniejszych miast Ziemi Kłodzkiej. Dzięki średniowiecznemu ulokowaniu na stromej terasie nadrzecznej, można dzisiaj podziwiać jedną z najwspanialszych miejskich panoram.

Nawet pobieżne opisanie wszystkich zabytków Bystrzycy Kłodzkiej szeroko wykracza poza tematykę tego bloga. Obowiązkowo trzeba zobaczyć ratusz, kościół św. Michała Archanioła, mury miejskie i pręgierz. Do wszystkich trafimy prowadzeni Miejską Trasą Turystyczną.

Na liście pomnikowych drzew Bystrzycy Kłodzkiej są tylko 4 drzewa. Dwa z nich – buk pospolity w odm. purpurowej oraz miłorząb dwuklapowy rosną w ogrodzie obok budynku dworca PKP (ul. Międzyleśna).

Pomnikowy okaz buka mierzy w obwodzie 344 cm, wysokość drzewa 25 metrów.

Wysoki na 16 metrów pomnikowy miłorząb dwuklapowy mierzy w obwodzie 177 cm.

Dwa pozostałe pomnikowe drzewa rosną w niewielkim parku przy ul. H. Sienkiewicza (pomiędzy ulicami Okrzei i Sempołowskiej). Pierwsze z nich – sosna czarna o obwodzie 216 cm rośnie na wschodnim skraju tego parku.

W środku parku rośnie pomnikowy okaz tulipanowca o obwodzie 182 cm. W zasadzie rosną tam obok siebie dwa egzemplarze tego gatunku, ten pomnikowy jest nieco grubszy.

Warto się również pokusić na spacer po Górze Parkowej. Gwarantowane wspaniałe widoki na stare miasto, które w upalne dni można podziwiać chłodząc się w basenie.

Góra Parkowa w Bystrzycy Kłodzkiej

Dodaj komentarz